سبد خرید0
گروه کالاها

  ویژگی‌های یک شامپوی خوب


  شامپوی مناسب در هنگام شستشوی بدن یا مو‌ها، چربی و آلودگی‌های سطحی را بدون آنکه اثر نامطلوبی بر روی مو و یا پوست از خود بر جای بگذارد، پاک می‌کند.

  منوچهر دادگرنژاد، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، شامپو را ترکیب  مناسبی از یک پاک کننده معرفی کرد که عموماً به صورت مایع بوده و به منظور شست و شوی بدن یا موی سر استفاده می‌شود.

  وی بیان کرد: شامپوی مناسب در هنگام شستشوی بدن یا مو‌ها، چربی و آلودگی‌های سطحی را بدون آنکه اثر نامطلوبی بر روی مو و یا پوست از خود بر جای بگذارد، پاک می‌کند.

  معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اثر شامپو بر روی پوست و موی سر یک اثر سطحی بوده و هیچگونه جذب یا اثر عمقی بر آنها ندارد، لذا موی سر بعد از شست و شو، باید براق، طبیعی، بدون شوره، سفیدک یا شکنندگی باقی بماند.

  خصوصیت یک شامپوی مناسب شسته شدن آسان آن از روی پوست و مو‌ها و عدم حساسیت پوست و مو است

  وی اظهار کرد: شامپو‌ها می‌توانند علاوه بر ماده موثره پاک کننده، به منظور لطافت بیشتر مو حاوی مواد نرم کننده نیز باشند و رایج‌ترین نوع تقسیم بندی شامپو‌ها براساس قدرت پاک کنندگی به انواع مخصوص مو‌های چرب، معمولی و خشک است. 

  دادگر نژاد شفافیت و عاری بودن از هر گونه مواد خارجی و یکنواخت را از ویژگی‌های فیزیکی یک شامپوی مناسب دانست و افزود: یک شامپوی خوب در صورت بسته بندی مناسب و نگهداری در شرایط استاندارد حتما فاقد بوی نامطبوع است و خصوصیت دیگر یک شامپوی مناسب شسته شدن سهل آن از روی پوست و بین مو‌ها و عدم حساسیت روی پوست و مو است.

  وی تصریح کرد: ویژگی‌های دیگری مثل رنگ و بوی مطبوع و مناسب، خاصیت براق سازی مو و شانه پذیری آسان موی مرطوب نشانه‌هایی از یک شامپوی قابل مصرف است.

  معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در مورد استفاده از محصولات غیر اصیل هم هشدار‌هایی داد و گفت: چنین محصولاتی می‌توانند باعث ترشح بیش از حد چربی در مو و پوست همچنین تحریک چشم و پوست شده و اثر نامطلوب بر روی پوست، موی سر و چشم بگذارد.

  وی با برشمردن نکات قابل توجه مثل مشخصات بسته بندی محصولات ساخت داخل اعم از نام و آدرس کارخانه تولیدکننده، وزن آن و بطور کلی ترکیبات و مواد تشکیل دهنده در زمان تهیه شامپو، بیشترین اهمیت را در توجه به پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو، تاریخ تولید و انقضاء محصول و شرایط نگهداری آن دانست و یادآور شد: در خصوص محصولات وارداتی نیز که برای پیشگیری از دسترسی به کالای تقلبی و قاچاق حتما باید از طریق برچسب اصالت آن را مورد استعلام قرار داد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  ارسال رایگان به سراسر ایران 50.000+ 7روز تضمین تعویض محصول تضمین بهترین قیمت مشاوره رایگان
  52%
  ریمل جیوردانی گلد اوریفلیم
  121,000 تومان
  58,000 تومان
  ادکلن مردانه ونچر
  121,000 تومان
  تندرکر گل رز اوریفلیم
  54,000 تومان
  تندرکر اوریفلیم
  54,000 تومان
  31%
  ست ناویج مردانه اوریفلیم
  520,000 تومان
  بالم لب اسنشیال
  38,000 تومان
  نرم کننده موهای رنگ شده HairX
  58,000 تومان
  تونر صورت آلوئه ورا اوریف لیم
  54,000 تومان
  44%
  کرم دست جوانی
  26,000 تومان
  56%
  کرم روز ضدلک اپتیمالز اوریف لیم
  113,000 تومان
  49,000 تومان
  خط چشم ماژیکی دوان اوریفلیم
  82,000 تومان
  کرم ترمیمی شب دیاموند
  موجود نیست261,000 تومان
  مشاوره انلاین