سبد خرید0
گروه کالاها

  ویژگی‌های یک شامپوی خوب


  شامپوی مناسب در هنگام شستشوی بدن یا مو‌ها، چربی و آلودگی‌های سطحی را بدون آنکه اثر نامطلوبی بر روی مو و یا پوست از خود بر جای بگذارد، پاک می‌کند.

  منوچهر دادگرنژاد، معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو، شامپو را ترکیب  مناسبی از یک پاک کننده معرفی کرد که عموماً به صورت مایع بوده و به منظور شست و شوی بدن یا موی سر استفاده می‌شود.

  وی بیان کرد: شامپوی مناسب در هنگام شستشوی بدن یا مو‌ها، چربی و آلودگی‌های سطحی را بدون آنکه اثر نامطلوبی بر روی مو و یا پوست از خود بر جای بگذارد، پاک می‌کند.

  معاون اداره کل نظارت بر فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: اثر شامپو بر روی پوست و موی سر یک اثر سطحی بوده و هیچگونه جذب یا اثر عمقی بر آنها ندارد، لذا موی سر بعد از شست و شو، باید براق، طبیعی، بدون شوره، سفیدک یا شکنندگی باقی بماند.

  خصوصیت یک شامپوی مناسب شسته شدن آسان آن از روی پوست و مو‌ها و عدم حساسیت پوست و مو است

  وی اظهار کرد: شامپو‌ها می‌توانند علاوه بر ماده موثره پاک کننده، به منظور لطافت بیشتر مو حاوی مواد نرم کننده نیز باشند و رایج‌ترین نوع تقسیم بندی شامپو‌ها براساس قدرت پاک کنندگی به انواع مخصوص مو‌های چرب، معمولی و خشک است. 

  دادگر نژاد شفافیت و عاری بودن از هر گونه مواد خارجی و یکنواخت را از ویژگی‌های فیزیکی یک شامپوی مناسب دانست و افزود: یک شامپوی خوب در صورت بسته بندی مناسب و نگهداری در شرایط استاندارد حتما فاقد بوی نامطبوع است و خصوصیت دیگر یک شامپوی مناسب شسته شدن سهل آن از روی پوست و بین مو‌ها و عدم حساسیت روی پوست و مو است.

  وی تصریح کرد: ویژگی‌های دیگری مثل رنگ و بوی مطبوع و مناسب، خاصیت براق سازی مو و شانه پذیری آسان موی مرطوب نشانه‌هایی از یک شامپوی قابل مصرف است.

  معاون اداره کل نظارت بر فراورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو در مورد استفاده از محصولات غیر اصیل هم هشدار‌هایی داد و گفت: چنین محصولاتی می‌توانند باعث ترشح بیش از حد چربی در مو و پوست همچنین تحریک چشم و پوست شده و اثر نامطلوب بر روی پوست، موی سر و چشم بگذارد.

  وی با برشمردن نکات قابل توجه مثل مشخصات بسته بندی محصولات ساخت داخل اعم از نام و آدرس کارخانه تولیدکننده، وزن آن و بطور کلی ترکیبات و مواد تشکیل دهنده در زمان تهیه شامپو، بیشترین اهمیت را در توجه به پروانه بهداشتی سازمان غذا و دارو، تاریخ تولید و انقضاء محصول و شرایط نگهداری آن دانست و یادآور شد: در خصوص محصولات وارداتی نیز که برای پیشگیری از دسترسی به کالای تقلبی و قاچاق حتما باید از طریق برچسب اصالت آن را مورد استعلام قرار داد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

  ارسال رایگان به سراسر ایران 50.000+ 7روز تضمین تعویض محصول تضمین بهترین قیمت مشاوره رایگان
  29%
  ست کامل ناویج 40
  1,116,000 تومان
  کرم شب مغذی شیر و عسل گلد اوریف لیم
  93,000 تومان
  کرم پاک کننده ملایم 3 در 1 اوریف لیم
  44,000 تومان
  43%
  کرم دست و بدن شیر و عسل اوریف لیم
  94,000 تومان
  53,000 تومان
  54%
  بیس تاپ کوت اوریفلیم
  73,000 تومان
  33,000 تومان
  عطر مردانه کلسیر
  181,000 تومان
  کرم روز ضد افتادگی پوست ناویج40 سال
  314,000 تومان
  عطر سیمگنیفیک اوریفلیم
  208,000 تومان
  شاور ژل تمشک لاونیچر
  59,000 تومان
  مشاوره انلاین